Film ślubny – Katowice wymarzony plener

Film ślubny to pamiątka, która winna być niepowtarzalna i bardzo wyjątkowa. Trzeba więc znaleźć miejsce, które będzie stanowić idealne tło dla uczuć. Miejscem bardzo wyjątkowym i jednocześnie zaskakującym – najczęściej myślimy o nim jako o mieście uprzemysłowionym. Można tu jednak znaleźć liczne zabytki, które sprawią, że film ślubny z Katowicami w tle będzie najpiękniejszą pamiątką.

Osiedle Giszowiec

Jeśli szukamy pleneru dla naszego filmu ślubnego i Katowice są naszym celem, nie możemy przejechać obojętnie obok Osiedla Giszowiec. To bardzo wyjątkowe miejsce, które jest dawnym osiedlem robotniczym, parkiem i jednocześnie miasteczkiem. Wszystko tu wygląda jakby było zaklęte w czasie. Zabytkowe domy z czerwonej cegły w leśnym otoczeniu tworzą niezwykle urokliwy entourage dla dwójki kochających się ludzi. Jeśli więc chcemy, by nasz film ślubny z Katowic był naprawdę magiczny, to jest to odpowiednie miejsce.

Nikiszowiec

W podobnym klimacie utrzymana jest inna dzielnica Katowic – Nikiszowiec. Komu spodoba się to miejsce? Przede wszystkim tym parom, które uwielbiają minimalistyczny, wielkomiejski lub industrialny styl. Nikiszowiec to kompleks charakterystycznych, bo wybudowanych w całości z czerwonej cegły, budynków. Jeśli lubimy tego rodzaju ciekawostki architektoniczne, to ta stuletnia dzielnica będzie wyjątkowym krajobrazem dla filmu ślubnego z Katowicami w tle.

Park Śląski

To jeden z największych w Europie parków miejskich. Jeśli zaś chodzi o atrakcje, to jest w czym wybierać. Zachwyci nas Ślaskie Wesołe Miasteczko, Planetarium, Park Etnograficzny. W zasadzie każde z tych miejsc może stać się scenografią w naszym filmie ślubnym z Katowic. Można stworzyć urokliwe ujęcia nad licznymi stawami lub oczkami wodnymi. W parku można spotkać flamingi – czyż nie jest to wyjątkowa ciekawostka w sam raz do naszego filmu?

Dawna huta „Uthemann”

Miłośnicy nietypowych miejsc będą zachwyceni pozostałościami po hucie „Uthemann”, czyli dawnej Huty Metali Niezależnych Szopienice. Najbardziej zachwyca wieża zegarowa oraz nieużywane już tor. To miejsce w sam raz dla tych, którzy lubią miejsca odrealnione i jednocześnie noszące ślady dawnych dziejów. Pozostałości po hucie doskonale wpisują się w styl industrialny i mogą być pięknym tłem dla nowoczesnych filmów ślubnych.

 

Sprawdź również inne artykuły: